Burdur Protokolü iftarda buluştu

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında, Burdur Protokolü bir araya geldi.

Yenilenen yüzüyle hizmete açılan Burdur Belediyesi Susamlık Tesislerinde iftar programı düzenlendi. Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen iftara, Burdur Valisi Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Burdur Belediyesi Meclis üyeleri ve huzurevi sakinleri katıldı.

Programda konuşan Başkan Ercengiz “Ramazan ayı boyunca 35 mahallemizde gerçekleştirdiğimiz iftarların sonunda bu akşamda sizlerin teşrifleriyle Burdur Belediyesi olarak iftarımızı gerçekleştirdik. Ramazanın bolluğu bereketi bir kez daha 11 ayın sultanı olması nedeniyle bizlere birçok güzelliği yaşattı. Ülkemizin içinde bulunduğu her türlü zorluktan hep birlikte kol kola çıkabilmenin keyfini, onurunu, şerefini yaşarken yüce yaradanın ağzımızın tadının bozmadan bolluk, bereket ve huzur içerisinde yaşayabilmemizi diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı başta sayın valim olmak üzere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Burdur Valisi Hasan Şıldak ise ”Ramazan ayı boyunca bende aranızda bulundum. Böyle bereketli bir ortamda göreve başlamanın benim içinde değişik fırsat oluştuğunu düşünüyorum. İlimizde çok geniş kesimli iftar sofraları dolayısıyla tanıma ve yakından sohbet etme fırsatım oldu. Bu akşamda Sayın Belediye Başkanımızın daveti üzerine bir araya geldik kendisine teşekkür ediyorum. Bizlere aynı zamanda buradaki değerli insanlarımızla, özel insanlarla bir araya getirdi. Ben ayrıca Ramazan ayımızdaki bu birlikteliğin, bütünlüğün ilimizde hep beraber olmanın uyumlu bir ortam içerisinde çalışmanın da zeminini oluşturduğunu düşünüyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

Başkan Ercengiz’de huzurevi sakinlerinin Ramazan Bayramlarını ve Babalar günlerini kutlayarak hediyeler verdi.

İftar programı, okunan dua ile son buldu.