Burdur Belediyesi vatandaşlara tek kullanımlık seccade dağıttı.

Burdur’da 74 gün sonra kılınacak ilk Cuma namazı sebebiyle Burdur Belediyesi vatandaşlara tek kullanımlık seccade dağıttı.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından Burdur’da ilk Cuma namazı, belirlenen camilerde kılındı. Yoğunluğun yaşandığı camilerde koronavirüs tedbirleri eksiksiz olarak uygulandı. Sosyal mesafe kuralları kapsamında kılınan Cuma namazında, Burdur Belediyesi tarafından tek kullanımlık seccade dağıtıldı. ilk Cuma namazı sebebiyle Burdur Belediyesi tarafından camilerin içleri ve avlularında dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Dezenfeksiyonun ardından avlularda çizgiler çekilerek sosyal mesafeler belirlendi.

Vatandaşımız kurallara riayet etmesi, Türkiye’nin bu salgındaki başarısının göstergesi.

Cuma namazına katılan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “ Çok şükür bugünlerimizi de gördük. Yeniden camilerimizin ibadete açıldığı ve toplu namazlarımızın kılınabildiği ilk günlerimizi yaşıyoruz. Gerekli tedbir ve önlemleri aldık. Valiliğimiz ile birlikte yaptığımız çalışmalarda genelgelerdeki uygulamaları yerine getirdik. Kurallara uyulduğu sürece herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.  Vatandaşımız kurallara riayet etmesi, Türkiye’nin bu salgındaki başarısının göstergesi. İbadet alanlarında da kurallarımıza riayet ederek, hızlı sürede normalleşip, yeniden eski günlerdeki gibi toplu namazlarımızda daha kalabalık bir şekilde kılabilmeyi umut ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Cuma namazının ardından ise belediye ekipleri tek kullanımlık seccadelerini topladı. İl Toplu ibadet kısıtlamasından 74 gün sonra ilk Cuma namazı, koronavirüs tedbirleri kapsamında sorunsuz kılındı.

Close Search Window